У Києві вимагали звільнення заарештованого в Італії нацгвардійця Марківа

У Києві мітингували на підтримку бійця Національної гвардії Віталія Маркова, який вже 8 місяців перебуває під арештом в Італії за звинуваченням у загибелі журналіста Андреа Роккеллі в зоні АТО. Серед учасників мітингу – побратими Марківа з батальйону імені Кульчицького Національної гвардії України, інші військові, громадські активісти і рідні заарештованого бійця.

Метою акції її учасники називають заклик італійського правосуддя провести неупереджене розслідування справи Марківа, а також привернення уваги міжнародної спільноти до порушення прав українця та відмови італійських органів слідства від співпраці з українськими правоохоронцями.

Як повідомила Радіо Свобода дружина Віталія Марківа Діана, ще одна вимога до італійського правосуддя – сприяти якнайшвидшій зміні запобіжного заходу на більш м’який, не пов’язаний з триманням під вартою.

«Цією акцією і я, і побратими мого чоловіка хочемо привернути увагу українського суспільства до справи мого чоловіка. Я хочу справедливого суду для свого чоловіка, хочу нарешті його обійняти. Ми підтримуємо зв’язок з посольством України в Італії, наші дипломати дуже нам допомагають у цій справі», – наголошує Діана Марків.

Акція Free Markiv носить міжнародний характер: у ці дні вона відбувається у різних країнах Євросоюзу, в Австралії та США.

Раніше на зустрічі з міністром закордонних справ Італії Анджеліно Альфано очільник МЗС України Павло Клімкін запропонував створити українсько-італійську слідчу групу для розслідування справи Марківа.

Навесні 2014 року громадянин України Віталій Марків добровільно вступив до лав Національної гвардії України у складі батальйону оперативного призначення імені Кульчицького та протистояв проросійським бойовикам на околицях міста Слов’янськ Донецької області. 25 травня 2014 року під Слов’янськом поблизу залізничного переїзду в селі Андріївка під час мінометного обстрілу загинули двоє журналістів – громадянин Італії, фотокореспондент Андреа Роккеллі та громадянин Росії Андрій Миронов.

30 червня в Італії Віталій Марків був заарештований за підозрою у вбивстві італійця. При цьому сторона обвинувачення в якості доказів причетності Маркова до вбивства Роккеллі використала факт короткої телефонної розмови між Марковим та іншим журналістом з Італії: український боєць попередив журналіста про небезпеку перебування на цій території, оскільки мають місце постійні збройні сутички та обстріли.

Генеральна прокуратура, МВС України, СБУ у зверненнях до компетентних органів Італії заявили про готовність надати всебічне сприяння у розслідуванні кримінального провадження щодо Марківа та загибелі Роккеллі та виконати спільно з італійськими слідчими органами необхідний огляд місцевості та допитати свідків, вказаних підозрюваним. На сьогодні, італійські слідчі органи відповіді не дали.

25 січня представники української громади у Римі пікетували Міністерство юстиції Італії на захист заарештованого Віталія Марківа. 

 

 

напишіть відгук: