Меморіал Героїв Небесної сотні може бути готовий за рік – Пошивайло

Меморіальну частину комплексу Героїв Небесної сотні можливо зробити до п’ятої річниці подій на Майдані, повідомив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції гідності.

«Меморіал можливо зробити за рік, а для втілення повного проекту, разом із музеєм Революції гідності, потрібно близько п’яти років», – сказав Пошивайло.

20 лютого був визначений переможець міжнародного конкурсу проектів меморіалу Героїв Небесної сотні. Ним став проект українських архітекторів: Ірини Волинець зі Львова і Марія Процик із Ротердама.

За задумом авторів проекту, меморіал матиме криволінійну форму, що символізуватиме шлях боротьби українського народу за свободу. З боку Майдану і Хрещатика буде розташована меморіальна стела, яка аркою врізатиметься в пагорб. Плити, на яких згадані імена кожного з Небесної сотні, будуть накладатися одна на одну, утворюючи єдину стіну.

Міст над алеєю Героїв Небесної сотні буде умовною межею початку паркової зони. Уздовж обидвох сторін алеї висадять 107 лип, що нагадуватимуть кількість Героїв Небесної сотні. Наприкінці алеї буде місце для тиші та мовчання, де збережена також і каплиця.

Кінцем меморіального шляху буде сад – місце відпочинку між майбутнім Музеєм Революції гідності і Міжнародним центром культури та мистецтв. У ньому висадять квіти білого кольору. 

У лютому 2014 року в результаті стрілянини з боку силовиків по активістах у центрі Києва загинули понад сто людей, їх згодом почали називати Небесною сотнею. На вулиці Інститутській у Києві є меморіальні плити на честь загиблих, а також хрест і портрети вбитих активістів. Меморіалу Героїв Небесної сотні як такого наразі немає.

напишіть відгук: