Майже половина громадських організацій в Україні відчуває тиск влади – опитування

Майже половина опитаних соціологами громадських організацій заявляють про наступ влади на їхню діяльність, свідчать результати опитування фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

За словами директора фонду Ірини Бекешкіної, чверть опитаних організацій стверджує, що протягом минулого року стикалась із перешкоджанням їхній діяльності і 44% вважають, що це повториться в майбутньому. Водночас ще чверть не бачать навіть потенційних перешкод своїй діяльності.

Згідно з результатами дослідження, які презентували сьогодні в Одесі, менш ніж 7% українців говорять, що залучені до активної громадської діяльності, а понад 85% громадян не є членами жодних громадських об’єднань. Показник залученості українців майже не зріс за останні кілька років і не дуже відрізняється від показників року перед Революцією гідності, зауважила Бекешкіна.

«До Майдану близько 70% українців вважали громадські організації невпливовими чи майже невпливовими. Одразу після Майдану був різкий зріст оцінки впливовості, а потім вона поступово знижувалася», – заявила Бекешкіна. Оцінка самим громадськими організаціями своєї ефективності розділилася майже навпіл – 49% представників організацій вважає роботу ефективною або скоріше ефективною, а 41 – неефективною.

При цьому 63% представників громадських організацій вважають, що громадським активістам треба йти в політику, аби якісно її оновити. При цьому голова «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін, найбільш «популярний» серед громадських активістів в якості майбутнього політика, має лише 6,3% підтримки. На другому місті кандидатура «проти всіх» – 4,2%, на третьому – політичний експерт і колишній голова політради партії «Сила людей» Олександр Солонтай із 3,1%.

Згідно з дослідженням, в середньому громадяни оцінили рівень розвитку громадянського суспільства на 2,5 балів із 5. При цьому самі представники громадських організацій оцінили рівень власного розвитку небагато вище – 2,9 балів.

Опитування українців Фонд проводив разом із соціологічною службою Центру Разумкова з 15 до 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2004 респонденти віком від 18 років, похибка не перевищує 2,3%. Представників громадського суспільства опитували з 9 листопада до 19 грудня 2017 року. Всього опитали 192 представника різних громадських організацій.

напишіть відгук: