Звільнений з «обмеженнями»: Денісова про те, як Росія відпустила фігуранта «справи Хізб ут-Тахрір»

Третього фігуранта севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Ферата Сайфуллаєва звільнили з російського ув’язнення, втім, як повідомила Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, він все ж буде обмежений в правах і свободах у найближчі вісім років. 

«Кримський татарин незаконно утримувався в російській виправній колонії протягом 5 років. Однак, незважаючи на звільнення, громадянин України протягом 8 років буде обмежений у своїх правах і свободах. Адже відповідно до рішення суду Росії щодо Ферата Сайфуллаєва встановлено адміністративний нагляд, а саме – він буде обмежений у пересуванні та вільному виборі місця проживання», – написала Денісова у Telegram.

Крім того, за даними Денісової, Сайфуллаєву можуть заборонити залишати територію анексованого Криму без відповідного дозволу російських правоохоронців.

«В умовах поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2З, закликаю міжнародну спільноту посилити тиск на Росію щодо швидкого звільнення громадян України, які незаконно утримуються на території Росії і тимчасово окупованого Криму», – підкреслила омбудсмен.

У січні повідомлялося про те, що з російського ув’язнення звільнили фігуранта севастопольської групи у «справі Хізб ут-Тахрір» Рустема Ваїтова. Пізніше вийшов на свободу фігурант севастопольської «справи Хізб ут-Тахрір» Нурі Примов.

У вересні 2016 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону оголосив вирок, згідно з яким севастопольці Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваїтов і Нурі Примов, які проходили у «справі Хізб ут-Тахрір», отримали по п’ять років виправної колонії загального режиму.

 

напишіть відгук: