ДМС обіцяє вирішити проблему затримки видачі закордонних паспортів протягом кількох місяців – заява

Затримка у видачі українцям закордонних паспортів триває, заявляє Державна міграційна служба. За даними установи, у січні 2018 року планується запуск на Поліграфкомбінаті «Україна» додаткової лінії персоналізації паспортів, що дозволить протягом найближчих місяців поступово повернутися до планової видачі закордонних паспортів у строки до 7 або 20 робочих днів в залежності від суми оплаченого адміністративного збору.

Зараз, тим часом, чиновники повідомляють про старт планової заміни сертифікатів на Поліграфкомбінаті «Україна», яка спричинить необхідність оновлення дати та повторного відправлення всіх даних, які раніше відправлялися міграційною службою.

«Дані будуть відвантажуватися протягом кількох днів, але передача здійснюватиметься у тому ж порядку, у якому ці дані відвантажувалися раніше. Після повторного надсилання в онлайн-сервісі «Перевірка оформлення паспорта» зміниться дата відправлення даних на персоналізацію, але це жодним чином не вплине ані на черговість, ані на строк персоналізації», – йдеться у повідомленні.

ДМС закликає громадян не планувати подорожі, аж поки вони фізично не отримають свій закордонний паспорт, а також не звертатися до посередників, які нібито пропонують виготовити документи за конкретний термін.

Як раніше повідомлялося, Державна міграційна служба України оформила у 2017 році майже 4 мільйони біометричних закордонних паспортів, а також понад 1,1 мільйона ID-карток, які посвідчують особу.

11 червня 2017 року набрала чинності візова лібералізація для українців при короткотермінових подорожах до країн ЄС і «шенгену» (до 90 днів протягом кожних 180 днів без права працевлаштування). Безвізовий режим стосується всіх держав-членів Європейського союзу, крім Великої Британії й Ірландії, а також країн «шенгенської зони» з-поза меж ЄС. Цей режим наразі не стосується так званих «заморських володінь» Нідерландів і Франції.

Щоб скористатися безвізовим режимом з ЄС, від 11 червня українцям треба мати біометричний паспорт і, якщо попросять прикордонники – довести мету й умови поїздки, свою платоспроможність.

Внутрішні паспорти нового зразка у вигляді пластикової ID-картки почали видавати в Україні з 1 січня 2016 року. Чинне законодавство не передбачає примусової заміни паперових внутрішніх паспортів громадян на пластикові ID-картки з електронним чіпом.

напишіть відгук: